Kanada – Turistsajter



Lågpris >>> flyg och hotell - e-guidebok

Canadian Tourist Commision: www.travelcanada.ca
Pure Canada: http://pure.canada.travel/en_us
National Parks Canada : www.pc.gc.ca
Ski Canada: http://ski.canada.travel/uk
 
Nature and eco-tourism in Canada: www.out-there.com/ntr.htm
Ontario Ecotourism Society: www.toes.ca
Ecotourism Vancouver Island: www.ecoisland.ca
 
Toronto Visitors Association: www.seetorontonow.com
City of Toronto: www.toronto.ca/visitors
Ottawa Tourism: www.ottawatourism.ca
Greater Vancouver Visitors Bureau: www.tourismvancouver.com
Tourisme Montreal: www.tourisme-montreal.org
Quebec City Tourism: http://dev.quebecregion.com/e
Newfoundland and Labrador Tourism: www.newfoundlandlabrador.com
Destination Halifax: www.destinationhalifax.com
The province of Alberta: www.travelalberta.com/en-ca
Destination Winnipeg: www.destinationwinnipeg.ca

 
 
  Mejla gärna dina bästa Restips till: res@jordenrunt.nu
  (då blir alla tusentals resenärer som besöker jordenrunt.nu jätteglada!)
 
 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *