Nya Zeeland – officiella turistsajter



Lågpris >>> flyg - hotell - reseförsäkring - e-guidebok

Jorden Runts Nyhetsbrev:
 

Skall du besöka Nya Zeeland, då är följande sida ett första steg på vägen. Jag har nämligen letat upp länkar till officiella turistsajter för städer och regioner. Ha en trevlig reseplanering!

Tourism New Zealand: www.newzealand.com
Department of Conservation – nationalparker, vandringsleder: www.doc.govt.nz/parks-and-recreation
New Zealand Ecotourism Directory: www.ecotourismnz.com/ecotourism/directory

Boka billigt boende i: Auckland  Wellington  Christchurch  fler platser på Nya Zeeland

Auckland Airport: www.aucklandairport.co.nz
Christchurch Airport: www.christchurchairport.co.nz

Hitta ett riktigt billigt flyg till Nya Zeeland

Länktips Nordön – Nya Zeeland:

Auckland: www.aucklandnz.com
Wellington: www.wellingtonnz.com
Bay of Plenty: www.bayofplentynz.com
The Coromandel: www.thecoromandel.com
Gisborne & Eastland region: www.gisbornenz.com
Hamilton: www.visithamilton.co.nz
Hawkes Bay: www.hawkesbaynz.com
Northland region: www.northlandnz.com
Hokianga: www.hokiangatourism.org.nz
Waipoua Kauri Forest: www.waipouaforest.hokianga.co.nz
Kauri Coast: www.kauricoast.co.nz
Explore Central North Island: www.explorecentralnorthislandnz.com
Lake Taupo region: www.laketauponz.com
Destination Manawatu: www.manawatunz.co.nz
Orewa Beach: www.orewabeach.co.nz
Puhoi historic village: www.puhoinz.com
Rotorua: www.rotoruanz.com
Backpack Rotorua: www.backpackrotoruanz.com
Ruapehu: www.visitruapehu.com
Taranaki: visit.taranaki.info
Waikato Region: www.waikatonz.co.nz
Wairarapa: www.wairarapanz.com
Wanganui: www.whanganuinz.com
Matakana Coast Wine Country (Warkworth): www.matakanacoast.com
Whakatane: www.whakatane.com
 
Länktips Sydön – Nya Zeeland:
 
Alpine Pacific Tourism : www.alpinepacifictourism.co.nz
Christchurch & Canterbury: www.christchurchnz.net
South Canterbury: www.southcanterbury.org.nz/visit
Dunedin: www.dunedin.govt.nz/isite/attraction
Kaikoura: www.kaikoura.co.nz
Marlborough: www.marlboroughnz.com
Mt Cook Mackenzie district: www.mtcook.org.nz
Nelson: www.nelsonnz.com
Oamaru & Waitaki district: www.visitoamaru.co.nz
Central Otago: www.centralotagonz.com/discovery
Otago Central Rail Trail: www.centralotagorailtrail.co.nz
Queenstown: www.queenstownnz.co.nz
Southland: www.southlandnz.com
Lake Wanaka Visitor Information Centre: www.lakewanaka.co.nz
The West Coast of the Southern Alps: www.westcoast.co.nz

 

 
Fler restips om Nya Zeeland på jordenrunt.nu:

 
 
 
 
  Mejla gärna dina bästa Restips till: res@jordenrunt.nu
  (då blir alla tusentals resenärer som besöker jordenrunt.nu jätteglada!)
 
 

Inga kommentarer ännu

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

    Stolta partners till jordenrunt.nu

             

             

             

             

    Fler Reseföretag som tar dig ut i världen

    Annonsera på jordenrunt.nu
jordenrunt.nu på Facebook
jordenrunt.nu på twitter
RSS prenumerera på jordenrunt.nu
Robert \\